Vše chce svůj čas

Počítejte s tím, že dělat tyhle krásky je především o velké trpělivosti. Co tím chci říct. Každej kdo začně něco tvořit, stavět a propane„Americkýmu bláznovství“, musí počítat, že auto se bude dávat do kupy v nejlepším případě pár měsíců aktivní práce. Většinou je nakonec stejně z pár měsíců ROK, DVA i VÍC. Jo, hold CO SE VLEČE, NEUTEČE! To je trošku blbý přirovnání, ale každej kdo má už nějakou tu zkušenost s renovací aut za sebou, určitě uzná, že co se uspěchá, bude se dřív, nebo pozdějc dělat znovu. Lepší pomalu, ale poctivě a jistě.

 

Jít si za svým

Vyberte si vždycky ten kus, co se líbí vám a ne ten co právě frčí, nebo co se líbí holkám od vedle. Dřív nebo pozdějc toho budete litovat a budete znovu hledat tu káru, která vás nejvíc bere.

1. RENOVACE DO ORIGINÁLNÍHO STAVU POMOCÍ DOBOVEJCH DÍLŮ


Hodně náročnej na provedení a shánění dílů. Při týhle renovaci jsou jasně daný parametry a to: auto  restaurovat pomocí dílů, který byly vyrobený v letech, kdy byla aktivní produkce příslušnýho modelu. Prostě člověk musí shánět po burzách, na internetu, měnit díly mezi fandy a pak ho čeká každej díl zrestaurovat a napasovat do kárky. Není tady přípustný, vyměnit žádnej díl byť za stejnej, jenže co byl vyrobenej nyní. Jednoznačně se jedná o nejnáročnější renovaci auta, a to po všech stránkách. Finančně nejdražší, časově nejdelší, nejnáročnější na zručnost a zkušenosti.

2. RENOVACE DO ORIGINÁLNÍHO STAVU S POUŽITÍM NOVEJCH DÍLŮ


Metoda která se u amerik používá nejčastěji, je stejná jako ta předchozí, s tím rozdílem, že se tu používají díly, který vypadaj jako dobový, jenže byly vyrobený v současnosti. Po dokončení renovace nepozná normální člověk rozdíl mezi tou první a touhle druhou metodou. Naopak se stane, že takhle zrestaurovaný auto je hezči než to předchozí. Je to jasný, protože za prvé tenkrát nebyly materiály ani technologie jako dneska, tudíž spousta dílů je v dnešní jakoby „druhovýrobě“, hezčích. Tady se taky běžně používaj dnešní barvy, kdežto v předchozí renovaci by se mělo postupovat i s lakama co nejvíc dobově. Dá se říct, že ani ten nejlepší lak z původní doby se nevyrovná dnešnímu průměrnýmu laku. Takže tahle renovace je nejrozšířenější mezi těma, co chtěj mít při projížďce pocit, že jsou „tenkrát“.

3. RENOVACE „CUSTOM CAR“


Tady jsou neomezený možnosti, důležitý je design, nápad, kreativita.

Například agregáty se používaj dobový, náležitě posílený ale v hodně případech se montují i současné motory se spoustou ůprav. Podobně je to u podvozků i brzd, různé varianty sportovních provedení a nebo nově vyvinuté systémy progresivních podvozků ať už vzduchových nebo kapalinových.

V interiéru se můžete setkat s naprosto vším, od přístrojů které na první pohled vypadají jako ty používané v letectví, po ty nejůžasnější kousky od customových firem.

Tak je to v podstatě se vším co se týká customů, jen se nebojte :)

Ve stylu CUSTOM CAR se předělávaj všechny druhy kastlí a ani rok výroby není rozhodující. Můžete potkat navoněný PICK-UPy, DODÁVKY, BUSY, LIMUZÍNY, KUPÁTKA, KABRIOLETY, a prostě všechno, co kdy v Americe jezdilo po silnici.

Dá se říct že to je asi základní přehled jak začít s Amerikou.